V242CA60
Артикул производителя:
V242CA60
Производитель/Бренд:
Hartland Controls/Littelfuse
Краткое описание:
VARISTOR 3.9KV 70KA DISC 60MM
Производитель :
Hartland Controls/Littelfuse
Категория товара :
TVS - Varistors, MOVs
Capacitance @ Frequency :
1000 pF @ 1 MHz
Current - Surge :
70 kA
Energy :
8800J
Features :
Maximum AC Volts :
2.4 kV
Maximum DC Volts :
3 kV
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Circuits :
1
Operating Temperature :
-55°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
Disc 60mm
Product Status :
Active
Varistor Voltage (Max) :
4.29 kV
Varistor Voltage (Min) :
3.51 kV
Varistor Voltage (Typ) :
3.9 kV