V142CA60
- Артикул производителя:
- V142CA60
- Краткое описание:
- VARISTOR 2.3KV 70KA DISC 60MM
- Capacitance @ Frequency :
- 1800 pF @ 1 MHz
- Current - Surge :
- 70 kA
- Energy :
- 5000J
- Features :
- Maximum AC Volts :
- 1.4 kV
- Maximum DC Volts :
- 1.75 kV
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 85°C (TA)
- Package / Case :
- Disc 60mm
- Varistor Voltage (Max) :
- 2.53 kV
- Varistor Voltage (Min) :
- 2.07 kV
- Varistor Voltage (Typ) :
- 2.3 kV