CV385K20BL1
Артикул производителя:
CV385K20BL1
Производитель/Бренд:
Bourns Inc.
Краткое описание:
CV 385 K 20 B L1
Производитель :
Bourns Inc.
Категория товара :
TVS - Varistors, MOVs
Capacitance @ Frequency :
700 pF @ 1 kHz
Current - Surge :
6.5 kA
Energy :
396J
Features :
Maximum AC Volts :
385 V
Maximum DC Volts :
505 V
Mounting Type :
Through Hole
Number of Circuits :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
Disc 20mm
Product Status :
Active
Varistor Voltage (Max) :
682 V
Varistor Voltage (Min) :
558 V
Varistor Voltage (Typ) :
620 V