V660LS10P
- Артикул производителя:
- V660LS10P
- Краткое описание:
- VARISTOR 1.08KV 2.5KA DISC 10MM
- Capacitance @ Frequency :
- 70 pF @ 1 MHz
- Current - Surge :
- 2.5 kA
- Energy :
- 70J
- Features :
- Maximum AC Volts :
- 660 V
- Maximum DC Volts :
- 850 V
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 85°C (TA)
- Package / Case :
- Disc 10mm
- Varistor Voltage (Max) :
- 1.188 kV
- Varistor Voltage (Min) :
- 972 V
- Varistor Voltage (Typ) :
- 1.08 kV