V230LS40APX2855
Артикул производителя:
V230LS40APX2855
Производитель/Бренд:
Hartland Controls/Littelfuse
Краткое описание:
VARISTOR 360V 6.5KA DISC 20MM
Производитель :
Hartland Controls/Littelfuse
Категория товара :
TVS - Varistors, MOVs
Capacitance @ Frequency :
1100 pF @ 1 MHz
Current - Surge :
6.5 kA
Energy :
122J
Features :
Maximum AC Volts :
230 V
Maximum DC Volts :
300 V
Mounting Type :
Through Hole
Number of Circuits :
1
Operating Temperature :
-55°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
Disc 20mm
Product Status :
Active
Varistor Voltage (Max) :
396 V
Varistor Voltage (Min) :
324 V
Varistor Voltage (Typ) :
360 V