VC1812K301R095
- Артикул производителя:
- VC1812K301R095
- Производитель/Бренд:
- KEMET
- Краткое описание:
- VARISTOR 150V 300A 1812
- Производитель :
- KEMET
- Capacitance @ Frequency :
- 340 pF @ 1 kHz
- Current - Surge :
- 300 A
- Energy :
- 5.2J
- Features :
- Maximum AC Volts :
- 95 V
- Maximum DC Volts :
- 125 V
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Package / Case :
- 1812 (4532 Metric)
- Varistor Voltage (Max) :
- 165 V
- Varistor Voltage (Min) :
- 135 V
- Varistor Voltage (Typ) :
- 150 V