VDRS10P230BSE
Артикул производителя:
VDRS10P230BSE
Производитель/Бренд:
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Краткое описание:
VARISTOR 360V 2.5KA DISC 12MM
Производитель :
Категория товара :
TVS - Varistors, MOVs
Capacitance @ Frequency :
320 pF @ 1 kHz
Current - Surge :
2.5 kA
Energy :
54J
Features :
Maximum AC Volts :
230 V
Maximum DC Volts :
300 V
Mounting Type :
Through Hole
Number of Circuits :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
Disc 12mm
Product Status :
Active
Varistor Voltage (Max) :
396 V
Varistor Voltage (Min) :
324 V
Varistor Voltage (Typ) :
360 V