B72210P2301K502
Артикул производителя:
B72210P2301K502
Производитель/Бренд:
EPCOS - TDK Electronics
Краткое описание:
10MM, 300VAC, 10% MP ADVANCED
Производитель :
EPCOS - TDK Electronics
Категория товара :
TVS - Varistors, MOVs
Capacitance @ Frequency :
285 pF @ 1 kHz
Current - Surge :
3.5 kA
Energy :
65J
Features :
Maximum AC Volts :
300 V
Maximum DC Volts :
385 V
Mounting Type :
Through Hole
Number of Circuits :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C (TA)
Package / Case :
Disc 10mm
Product Status :
Active
Varistor Voltage (Max) :
517 V
Varistor Voltage (Min) :
423 V
Varistor Voltage (Typ) :
470 V