B72214S2141K592
- Артикул производителя:
- B72214S2141K592
- Краткое описание:
- 14MM, 140VAC, 10%, ADVANCED
- Capacitance @ Frequency :
- 820 pF @ 1 kHz
- Current - Surge :
- 6 kA
- Energy :
- 55J
- Features :
- Maximum AC Volts :
- 140 V
- Maximum DC Volts :
- 180 V
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 105°C (TA)
- Package / Case :
- Disc 14mm
- Varistor Voltage (Max) :
- 242 V
- Varistor Voltage (Min) :
- 198 V
- Varistor Voltage (Typ) :
- 220 V