AMCV-1206H-090-T
- Артикул производителя:
- AMCV-1206H-090-T
- Производитель/Бренд:
- Abracon LLC
- Краткое описание:
- VARISTOR 14V 300A 1206
- Производитель :
- Abracon LLC
- Категория товара :
- TVS - Varistors, MOVs
- Capacitance @ Frequency :
- 2000 pF @ 1 kHz
- Current - Surge :
- 300 A
- Energy :
- 0.7J
- Features :
- Maximum AC Volts :
- 6.4 V
- Maximum DC Volts :
- 9 V
- Mounting Type :
- Surface Mount, MLCV
- Number of Circuits :
- 1
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C (TA)
- Package / Case :
- 1206 (3216 Metric)
- Product Status :
- Active
- Varistor Voltage (Max) :
- 16 V
- Varistor Voltage (Min) :
- 12 V
- Varistor Voltage (Typ) :
- 14 V