V180ZT1PX2855
Артикул производителя:
V180ZT1PX2855
Производитель/Бренд:
Hartland Controls/Littelfuse
Краткое описание:
VARISTOR 180V 1.2KA DISC 7MM
Производитель :
Hartland Controls/Littelfuse
Категория товара :
TVS - Varistors, MOVs
Capacitance @ Frequency :
320 pF @ 1 MHz
Current - Surge :
1.2 kA
Energy :
10J
Features :
Maximum AC Volts :
115 V
Maximum DC Volts :
153 V
Mounting Type :
Through Hole
Number of Circuits :
1
Operating Temperature :
-55°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
Disc 7mm
Product Status :
Active
Varistor Voltage (Max) :
198 V
Varistor Voltage (Min) :
162 V
Varistor Voltage (Typ) :
180 V