V120ZC1P
- Артикул производителя:
- V120ZC1P
- Краткое описание:
- VARISTOR 120V 1.2KA DISC 7MM
- Capacitance @ Frequency :
- 515 pF @ 1 MHz
- Current - Surge :
- 1.2 kA
- Energy :
- 6J
- Features :
- Maximum AC Volts :
- 75 V
- Maximum DC Volts :
- 102 V
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 85°C (TA)
- Package / Case :
- Disc 7mm
- Varistor Voltage (Max) :
- 132 V
- Varistor Voltage (Min) :
- 108 V
- Varistor Voltage (Typ) :
- 120 V