VC0805K121R030
- Артикул производителя:
- VC0805K121R030
- Производитель/Бренд:
- KEMET
- Краткое описание:
- VARISTOR 47V 120A 0805
- Производитель :
- KEMET
- Категория товара :
- TVS - Varistors, MOVs
- Capacitance @ Frequency :
- 230 pF @ 1 kHz
- Current - Surge :
- 120 A
- Energy :
- 0.2J
- Features :
- Maximum AC Volts :
- 30 V
- Maximum DC Volts :
- 38 V
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Number of Circuits :
- 1
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Package / Case :
- 0805 (2012 Metric)
- Product Status :
- Active
- Varistor Voltage (Max) :
- 51.7 V
- Varistor Voltage (Min) :
- 42.3 V
- Varistor Voltage (Typ) :
- 47 V