AMCV-0603-5R5-C800N-T
- Артикул производителя:
- AMCV-0603-5R5-C800N-T
- Краткое описание:
- VARISTOR 12V 10A 0603
- Capacitance @ Frequency :
- 80 pF @ 1 MHz
- Current - Surge :
- 10 A
- Energy :
- 0.02J
- Features :
- Maximum AC Volts :
- 4 V
- Maximum DC Volts :
- 5.5 V
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C (TA)
- Package / Case :
- 0603 (1608 Metric)
- Varistor Voltage (Max) :
- 14 V
- Varistor Voltage (Min) :
- 10 V
- Varistor Voltage (Typ) :
- 12 V