AMCV-0402-090-C300N-T
- Артикул производителя:
- AMCV-0402-090-C300N-T
- Краткое описание:
- VARISTOR 13.5V 5A 0402
- Capacitance @ Frequency :
- 30 pF @ 1 MHz
- Current - Surge :
- 5 A
- Energy :
- 0.005J
- Features :
- Maximum AC Volts :
- 6.4 V
- Maximum DC Volts :
- 9 V
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C (TA)
- Package / Case :
- 0402 (1005 Metric)
- Varistor Voltage (Max) :
- 16 V
- Varistor Voltage (Min) :
- 11 V
- Varistor Voltage (Typ) :
- 13.5 V