AMCV-0402-180-C300N-T
- Артикул производителя:
- AMCV-0402-180-C300N-T
- Производитель/Бренд:
- Abracon LLC
- Краткое описание:
- VARISTOR 25V 10A 0402
- Производитель :
- Abracon LLC
- Категория товара :
- TVS - Varistors, MOVs
- Capacitance @ Frequency :
- 30 pF @ 1 MHz
- Current - Surge :
- 10 A
- Energy :
- 0.02J
- Features :
- Maximum AC Volts :
- 12.7 V
- Maximum DC Volts :
- 18 V
- Mounting Type :
- Surface Mount, MLCV
- Number of Circuits :
- 1
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C (TA)
- Package / Case :
- 0402 (1005 Metric)
- Product Status :
- Active
- Varistor Voltage (Max) :
- 28 V
- Varistor Voltage (Min) :
- 22 V
- Varistor Voltage (Typ) :
- 25 V