V140LA20A
- Артикул производителя:
- V140LA20A
- Производитель/Бренд:
- Harris Corporation
- Краткое описание:
- RADIAL LEAD VARISTOR
- Производитель :
- Harris Corporation
- Категория товара :
- TVS - Varistors, MOVs
- Capacitance @ Frequency :
- 1.75 pF @ 1 MHz
- Current - Surge :
- 6.5 kA
- Energy :
- 75J
- Features :
- Maximum AC Volts :
- 140 V
- Maximum DC Volts :
- 180 V
- Mounting Type :
- Through Hole
- Number of Circuits :
- 1
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 85°C (TA)
- Package / Case :
- Disc 20mm
- Product Status :
- Active
- Varistor Voltage (Max) :
- 242 V
- Varistor Voltage (Min) :
- 198 V
- Varistor Voltage (Typ) :
- 220 V