V131DA40
- Артикул производителя:
- V131DA40
- Производитель/Бренд:
- Harris Corporation
- Краткое описание:
- METAL-OXIDE VARISTOR
- Производитель :
- Harris Corporation
- Категория товара :
- TVS - Varistors, MOVs
- Capacitance @ Frequency :
- 10 pF @ 1 MHz
- Current - Surge :
- 40 kA
- Energy :
- 270J
- Features :
- Maximum AC Volts :
- 130 V
- Maximum DC Volts :
- 175 V
- Mounting Type :
- Chassis Mount
- Number of Circuits :
- 1
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 85°C (TA)
- Package / Case :
- Encased Disc
- Product Status :
- Obsolete
- Varistor Voltage (Max) :
- 225.5 V
- Varistor Voltage (Min) :
- 184.5 V
- Varistor Voltage (Typ) :
- 205 V