V510LC40A
- Артикул производителя:
- V510LC40A
- Производитель/Бренд:
- Harris Corporation
- Краткое описание:
- RADIAL LEAD VARISTOR
- Производитель :
- Harris Corporation
- Категория товара :
- TVS - Varistors, MOVs
- Capacitance @ Frequency :
- 250 pF @ 1 MHz
- Current - Surge :
- 4.5 kA
- Energy :
- 110J
- Features :
- Maximum AC Volts :
- 510 V
- Maximum DC Volts :
- 675 V
- Mounting Type :
- Through Hole
- Number of Circuits :
- 1
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 85°C (TA)
- Package / Case :
- Disc 14mm
- Product Status :
- Active
- Varistor Voltage (Max) :
- 902 V
- Varistor Voltage (Min) :
- 738 V
- Varistor Voltage (Typ) :
- 820 V