V120MA2B
- Артикул производителя:
- V120MA2B
- Производитель/Бренд:
- Harris Corporation
- Краткое описание:
- METAL-OXIDE VARISTOR
- Производитель :
- Harris Corporation
- Capacitance @ Frequency :
- 40 pF @ 1 MHz
- Current - Surge :
- 100 A
- Energy :
- 0.5J
- Features :
- Maximum AC Volts :
- 75 V
- Maximum DC Volts :
- 101 V
- Mounting Type :
- Through Hole
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 85°C (TA)
- Package / Case :
- SOD-83A Axial
- Product Status :
- Obsolete
- Varistor Voltage (Max) :
- 132 V
- Varistor Voltage (Min) :
- 108 V
- Varistor Voltage (Typ) :
- 120 V