B72220S0511K501
Артикул производителя:
B72220S0511K501
Производитель/Бренд:
EPCOS - TDK Electronics
Краткое описание:
VARISTOR 820V 6.5KA DISC 20MM
Производитель :
EPCOS - TDK Electronics
Категория товара :
TVS - Varistors, MOVs
Capacitance @ Frequency :
460 pF @ 1 kHz
Current - Surge :
6.5 kA
Energy :
190J
Features :
Maximum AC Volts :
510 V
Maximum DC Volts :
670 V
Mounting Type :
Through Hole
Number of Circuits :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C (TA)
Package / Case :
Disc 20mm
Product Status :
Active
Varistor Voltage (Max) :
902 V
Varistor Voltage (Min) :
738 V
Varistor Voltage (Typ) :
820 V