V120ZA20P
Артикул производителя:
V120ZA20P
Производитель/Бренд:
Hartland Controls/Littelfuse
Краткое описание:
VARISTOR 120V 6.5KA DISC 20MM
Производитель :
Hartland Controls/Littelfuse
Категория товара :
TVS - Varistors, MOVs
Capacitance @ Frequency :
5000 pF @ 1 MHz
Current - Surge :
6.5 kA
Energy :
33J
Features :
Maximum AC Volts :
75 V
Maximum DC Volts :
102 V
Mounting Type :
Through Hole
Number of Circuits :
1
Operating Temperature :
-55°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
Disc 20mm
Product Status :
Active
Varistor Voltage (Max) :
132 V
Varistor Voltage (Min) :
108 V
Varistor Voltage (Typ) :
120 V