B72660M0400K072
Артикул производителя:
B72660M0400K072
Краткое описание:
VARISTOR 68V 250A 2SMD JLEAD
Capacitance @ Frequency :
900 pF @ 1 kHz
Current - Surge :
250 A
Energy :
3J
Features :
Maximum AC Volts :
40 V
Maximum DC Volts :
56 V
Mounting Type :
Surface Mount, MLCV
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
4032 (10080 Metric)
Varistor Voltage (Max) :
74.8 V
Varistor Voltage (Min) :
61.2 V
Varistor Voltage (Typ) :
68 V