AVR-M1005C120MTACC
- Артикул производителя:
- AVR-M1005C120MTACC
- Производитель/Бренд:
- TDK Corporation
- Краткое описание:
- VARISTOR 12V 24A 0402
- Производитель :
- TDK Corporation
- Категория товара :
- TVS - Varistors, MOVs
- Capacitance @ Frequency :
- 460 pF @ 1 MHz
- Current - Surge :
- 24 A
- Energy :
- 0.01J
- Features :
- Maximum AC Volts :
- Maximum DC Volts :
- 7.5 V
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Number of Circuits :
- 1
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 125°C (TA)
- Package / Case :
- 0402 (1005 Metric)
- Product Status :
- Active
- Varistor Voltage (Max) :
- 14.4 V
- Varistor Voltage (Min) :
- 9.6 V
- Varistor Voltage (Typ) :
- 12 V