VC15MA0160KBA
- Артикул производителя:
- VC15MA0160KBA
- Производитель/Бренд:
- Ethertronics/AVX
- Краткое описание:
- VARISTOR 24.5V 1.2KA 2220
- Производитель :
- Ethertronics/AVX
- Capacitance @ Frequency :
- 11000 pF @ 1 kHz
- Current - Surge :
- 1.2 kA
- Energy :
- 5.8J
- Features :
- Maximum AC Volts :
- 14 V
- Maximum DC Volts :
- 16 V
- Mounting Type :
- Surface Mount, MLCV
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C (TA)
- Package / Case :
- 2220 (5750 Metric)
- Varistor Voltage (Max) :
- 26.95 V
- Varistor Voltage (Min) :
- 22.05 V
- Varistor Voltage (Typ) :
- 24.5 V