MLVC12V042C260
- Артикул производителя:
- MLVC12V042C260
- Краткое описание:
- VARISTOR 56V 120A 1206
- Capacitance @ Frequency :
- 260 pF @ 1 MHz
- Current - Surge :
- 120 A
- Energy :
- 0.4J
- Features :
- Maximum AC Volts :
- 30 V
- Maximum DC Volts :
- 42 V
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C (TA)
- Package / Case :
- 1206 (3216 Metric)
- Varistor Voltage (Max) :
- 61.6 V
- Varistor Voltage (Min) :
- 50.4 V
- Varistor Voltage (Typ) :
- 56 V