V14MLA0402NR
- Артикул производителя:
- V14MLA0402NR
- Производитель/Бренд:
- Hartland Controls/Littelfuse
- Краткое описание:
- VARISTOR 18.7V 20A 0402
- Производитель :
- Hartland Controls/Littelfuse
- Категория товара :
- TVS - Varistors, MOVs
- Capacitance @ Frequency :
- 70 pF @ 1 MHz
- Current - Surge :
- 20 A
- Energy :
- 0.05J
- Features :
- Maximum AC Volts :
- 10 V
- Maximum DC Volts :
- 14 V
- Mounting Type :
- Surface Mount, MLCV
- Number of Circuits :
- 1
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 125°C (TA)
- Package / Case :
- 0402 (1005 Metric)
- Product Status :
- Active
- Varistor Voltage (Max) :
- 21.5 V
- Varistor Voltage (Min) :
- 15.9 V
- Varistor Voltage (Typ) :
- 18.7 V