AVRM0603C120MT101N
- Артикул производителя:
- AVRM0603C120MT101N
- Производитель/Бренд:
- TDK Corporation
- Краткое описание:
- VARISTOR 12V 5A 0201
- Производитель :
- TDK Corporation
- Категория товара :
- TVS - Varistors, MOVs
- Capacitance @ Frequency :
- 100 pF @ 1 kHz
- Current - Surge :
- 5 A
- Energy :
- 0.01J
- Features :
- Maximum AC Volts :
- Maximum DC Volts :
- 5.5 V
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Number of Circuits :
- 1
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C (TA)
- Package / Case :
- 0201 (0603 Metric)
- Product Status :
- Active
- Varistor Voltage (Max) :
- 15.6 V
- Varistor Voltage (Min) :
- 10 V
- Varistor Voltage (Typ) :
- 12 V