V661DA40
- Артикул производителя:
- V661DA40
- Производитель/Бренд:
- Hartland Controls/Littelfuse
- Краткое описание:
- VARISTOR 1.05KV 40KA ENCASE DISC
- Производитель :
- Hartland Controls/Littelfuse
- Категория товара :
- TVS - Varistors, MOVs
- Capacitance @ Frequency :
- 2000 pF @ 1 MHz
- Current - Surge :
- 40 kA
- Energy :
- 900J
- Features :
- Maximum AC Volts :
- 660 V
- Maximum DC Volts :
- 850 V
- Mounting Type :
- Chassis Mount
- Number of Circuits :
- 1
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 85°C (TA)
- Package / Case :
- Encased Disc
- Product Status :
- Active
- Varistor Voltage (Max) :
- 1.155 kV
- Varistor Voltage (Min) :
- 945 V
- Varistor Voltage (Typ) :
- 1.05 kV