B72240L0751K102
- Артикул производителя:
- B72240L0751K102
- Краткое описание:
- VARISTOR 1.2KV 40KA SQU 37.5MM
- Capacitance @ Frequency :
- 1000 pF @ 1 kHz
- Current - Surge :
- 40 kA
- Energy :
- 1200J
- Features :
- Maximum AC Volts :
- 750 V
- Maximum DC Volts :
- 970 V
- Operating Temperature :
- -25°C ~ 85°C (TA)
- Package / Case :
- Square 37.5mm, Tabs
- Varistor Voltage (Max) :
- 1.32 kV
- Varistor Voltage (Min) :
- 1.08 kV
- Varistor Voltage (Typ) :
- 1.2 kV