V660LA100BP
- Артикул производителя:
- V660LA100BP
- Краткое описание:
- VARISTOR 1.02KV 6.5KA DISC 20MM
- Capacitance @ Frequency :
- 400 pF @ 1 MHz
- Current - Surge :
- 6.5 kA
- Energy :
- 250J
- Features :
- Maximum AC Volts :
- 660 V
- Maximum DC Volts :
- 850 V
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 85°C (TA)
- Package / Case :
- Disc 20mm
- Product Status :
- Active
- Varistor Voltage (Max) :
- 1.1 kV
- Varistor Voltage (Min) :
- 940 V
- Varistor Voltage (Typ) :
- 1.02 kV