B72660M0500K072
- Артикул производителя:
- B72660M0500K072
- Краткое описание:
- VARISTOR 82V 1.2KA 2SMD JLEAD
- Capacitance @ Frequency :
- 530 pF @ 1 kHz
- Current - Surge :
- 1.2 kA
- Energy :
- 4.2J
- Features :
- Maximum AC Volts :
- 50 V
- Maximum DC Volts :
- 65 V
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C (TA)
- Varistor Voltage (Max) :
- 90.2 V
- Varistor Voltage (Min) :
- 73.8 V
- Varistor Voltage (Typ) :
- 82 V