AMCV-1210H-300-T
- Артикул производителя:
- AMCV-1210H-300-T
- Краткое описание:
- VARISTOR 42V 300A 1210
- Категория товара :
- TVS - Varistors, MOVs
- Capacitance @ Frequency :
- 800 pF @ 1 kHz
- Current - Surge :
- 300 A
- Energy :
- 1.7J
- Features :
- Maximum AC Volts :
- 21.3 V
- Maximum DC Volts :
- 30 V
- Mounting Type :
- Surface Mount, MLCV
- Number of Circuits :
- 1
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 85°C (TA)
- Package / Case :
- 1210 (3225 Metric)
- Product Status :
- Active
- Varistor Voltage (Max) :
- 46 V
- Varistor Voltage (Min) :
- 37 V
- Varistor Voltage (Typ) :
- 42 V