AVRM2012C720KT201M
- Артикул производителя:
- AVRM2012C720KT201M
- Производитель/Бренд:
- TDK Corporation
- Краткое описание:
- AUTO. GRADE,MLV,200PF,53VDC,0805
- Производитель :
- TDK Corporation
- Категория товара :
- TVS - Varistors, MOVs
- Capacitance @ Frequency :
- 200 pF @ 1 kHz
- Current - Surge :
- 100 A
- Energy :
- 0.3J
- Features :
- Maximum AC Volts :
- Maximum DC Volts :
- 53 V
- Mounting Type :
- Surface Mount, MLCV
- Number of Circuits :
- 1
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 150°C (TA)
- Package / Case :
- 0805 (2012 Metric)
- Product Status :
- Active
- Varistor Voltage (Max) :
- 79.2 V
- Varistor Voltage (Min) :
- 64.8 V
- Varistor Voltage (Typ) :
- 72 V