AVRM0603C080MT101N
- Артикул производителя:
- AVRM0603C080MT101N
- Краткое описание:
- VARISTOR 8V 4A 0201
- Capacitance @ Frequency :
- 100 pF @ 1 kHz
- Current - Surge :
- 4 A
- Energy :
- 0.01J
- Maximum DC Volts :
- 5.5 V
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C (TA)
- Package / Case :
- 0201 (0603 Metric)
- Varistor Voltage (Max) :
- 9.6 V
- Varistor Voltage (Min) :
- 6.4 V
- Varistor Voltage (Typ) :
- 8 V