V571HA40
- Артикул производителя:
- V571HA40
- Производитель/Бренд:
- Hartland Controls/Littelfuse
- Краткое описание:
- VARISTOR 910V 40KA DISC 40MM
- Производитель :
- Hartland Controls/Littelfuse
- Capacitance @ Frequency :
- 2200 pF @ 1 MHz
- Current - Surge :
- 40 kA
- Energy :
- 770J
- Features :
- Maximum AC Volts :
- 575 V
- Maximum DC Volts :
- 730 V
- Mounting Type :
- Bolt Mount
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 85°C (TA)
- Package / Case :
- Disc 40mm, Formed Tabs
- Product Status :
- Active
- Varistor Voltage (Max) :
- 1.001 kV
- Varistor Voltage (Min) :
- 819 V
- Varistor Voltage (Typ) :
- 910 V