VC2220K102R040
- Артикул производителя:
- VC2220K102R040
- Производитель/Бренд:
- KEMET
- Краткое описание:
- VARISTOR 68V 1KA 2220
- Производитель :
- KEMET
- Категория товара :
- TVS - Varistors, MOVs
- Capacitance @ Frequency :
- 2200 pF @ 1 kHz
- Current - Surge :
- 1 kA
- Energy :
- 0.02J
- Features :
- Maximum AC Volts :
- 40 V
- Maximum DC Volts :
- 56 V
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Number of Circuits :
- 1
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Package / Case :
- 2220 (5750 Metric)
- Product Status :
- Active
- Varistor Voltage (Max) :
- 74.8 V
- Varistor Voltage (Min) :
- 61.2 V
- Varistor Voltage (Typ) :
- 68 V