B72207U2151K501
Артикул производителя:
B72207U2151K501
Производитель/Бренд:
EPCOS - TDK Electronics
Краткое описание:
VARISTOR 240V 1.75KA DISC 7MM
Производитель :
EPCOS - TDK Electronics
Категория товара :
TVS - Varistors, MOVs
Capacitance @ Frequency :
210 pF @ 1 kHz
Current - Surge :
1.75 kA
Energy :
15J
Features :
Maximum AC Volts :
150 V
Maximum DC Volts :
200 V
Mounting Type :
Through Hole
Number of Circuits :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C (TA)
Package / Case :
Disc 7mm
Product Status :
Active
Varistor Voltage (Max) :
264 V
Varistor Voltage (Min) :
216 V
Varistor Voltage (Typ) :
240 V