B72314P2141K101
- Артикул производителя:
- B72314P2141K101
- Производитель/Бренд:
- EPCOS - TDK Electronics
- Краткое описание:
- 14MM, 140VAC, 10%, ADVANCED MP C
- Производитель :
- EPCOS - TDK Electronics
- Категория товара :
- TVS - Varistors, MOVs
- Capacitance @ Frequency :
- 1000 pF @ 1 kHz
- Current - Surge :
- 6 kA
- Energy :
- 65J
- Features :
- Maximum AC Volts :
- 140 V
- Maximum DC Volts :
- 180 V
- Mounting Type :
- Through Hole
- Number of Circuits :
- 1
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 105°C (TA)
- Package / Case :
- Disc 14mm
- Product Status :
- Active
- Varistor Voltage (Max) :
- 242 V
- Varistor Voltage (Min) :
- 198 V
- Varistor Voltage (Typ) :
- 220 V