B72207S0461K321
- Артикул производителя:
- B72207S0461K321
- Производитель/Бренд:
- EPCOS - TDK Electronics
- Краткое описание:
- VARISTOR 750V 1.2KA DISC 7MM
- Производитель :
- EPCOS - TDK Electronics
- Категория товара :
- TVS - Varistors, MOVs
- Capacitance @ Frequency :
- 70 pF @ 1 kHz
- Current - Surge :
- 1.2 kA
- Energy :
- 36J
- Features :
- Maximum AC Volts :
- 460 V
- Maximum DC Volts :
- 615 V
- Mounting Type :
- Through Hole
- Number of Circuits :
- 1
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 105°C (TA)
- Package / Case :
- Disc 7mm
- Product Status :
- Active
- Varistor Voltage (Max) :
- 825 V
- Varistor Voltage (Min) :
- 675 V
- Varistor Voltage (Typ) :
- 750 V