B72520E0350K062
- Артикул производителя:
- B72520E0350K062
- Производитель/Бренд:
- EPCOS - TDK Electronics
- Краткое описание:
- VARISTOR 56V 100A 1206
- Производитель :
- EPCOS - TDK Electronics
- Категория товара :
- TVS - Varistors, MOVs
- Capacitance @ Frequency :
- 200 pF @ 1 kHz
- Current - Surge :
- 100 A
- Energy :
- 0.4J
- Features :
- Maximum AC Volts :
- 35 V
- Maximum DC Volts :
- 45 V
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Number of Circuits :
- 1
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 150°C (TA)
- Package / Case :
- 1206 (3216 Metric)
- Product Status :
- Active
- Varistor Voltage (Max) :
- 61.6 V
- Varistor Voltage (Min) :
- 50.4 V
- Varistor Voltage (Typ) :
- 56 V