AVR-M1608C120MT2AB
- Артикул производителя:
- AVR-M1608C120MT2AB
- Краткое описание:
- VARISTOR 12V 15A 0603
- Capacitance @ Frequency :
- 400 pF @ 1 kHz
- Current - Surge :
- 15 A
- Energy :
- 0.06J
- Maximum DC Volts :
- 7.5 V
- Mounting Type :
- Surface Mount, MLCV
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 125°C (TA)
- Package / Case :
- 0603 (1608 Metric)
- Varistor Voltage (Max) :
- 14.4 V
- Varistor Voltage (Min) :
- 9.6 V
- Varistor Voltage (Typ) :
- 12 V