AVRM1608C720KT750M
- Артикул производителя:
- AVRM1608C720KT750M
- Краткое описание:
- AUTO. GRADE,MLV,75PF,53VDC,0805
- Capacitance @ Frequency :
- 75 pF @ 1 kHz
- Current - Surge :
- 40 A
- Energy :
- 0.1J
- Maximum DC Volts :
- 53 V
- Mounting Type :
- Surface Mount, MLCV
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 150°C (TA)
- Package / Case :
- 0603 (1608 Metric)
- Varistor Voltage (Max) :
- 79.2 V
- Varistor Voltage (Min) :
- 64.8 V
- Varistor Voltage (Typ) :
- 72 V