B72590T0140L060
Артикул производителя:
B72590T0140L060
Краткое описание:
VARISTOR 23.5V 20A 0402
Capacitance @ Frequency :
47 pF @ 1 MHz
Current - Surge :
20 A
Energy :
0.01J
Features :
Maximum AC Volts :
14 V
Maximum DC Volts :
16 V
Mounting Type :
Surface Mount, MLCV
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Varistor Voltage (Max) :
27.03 V
Varistor Voltage (Min) :
19.98 V
Varistor Voltage (Typ) :
23.5 V