AVR-M1005C270MTABB
- Артикул производителя:
- AVR-M1005C270MTABB
- Краткое описание:
- VARISTOR 27V 1A 0402
- Capacitance @ Frequency :
- 15 pF @ 1 kHz
- Current - Surge :
- 1 A
- Energy :
- 0.05J
- Maximum DC Volts :
- 15 V
- Mounting Type :
- Surface Mount, MLCV
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 125°C (TA)
- Package / Case :
- 0402 (1005 Metric)
- Varistor Voltage (Max) :
- 32.4 V
- Varistor Voltage (Min) :
- 21.6 V
- Varistor Voltage (Typ) :
- 27 V