AVRM0603C6R8NT331N
- Артикул производителя:
- AVRM0603C6R8NT331N
- Краткое описание:
- VARISTOR 6.8V 16A 0201
- Capacitance @ Frequency :
- 330 pF @ 1 kHz
- Current - Surge :
- 16 A
- Energy :
- 0.02J
- Maximum DC Volts :
- 3.5 V
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C (TA)
- Package / Case :
- 0201 (0603 Metric)
- Varistor Voltage (Max) :
- 8.84 V
- Varistor Voltage (Min) :
- 4.76 V
- Varistor Voltage (Typ) :
- 6.8 V