B72280B0751K001
- Артикул производителя:
- B72280B0751K001
- Краткое описание:
- VARISTOR 1.2KV 100KA ENCASE DISC
- Capacitance @ Frequency :
- 4800 pF @ 1 kHz
- Current - Surge :
- 100 kA
- Energy :
- 4000J
- Features :
- Maximum AC Volts :
- 750 V
- Maximum DC Volts :
- 970 V
- Mounting Type :
- Chassis Mount
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C (TA)
- Package / Case :
- Encased Disc
- Product Status :
- Active
- Varistor Voltage (Max) :
- 1.32 kV
- Varistor Voltage (Min) :
- 1.08 kV
- Varistor Voltage (Typ) :
- 1.2 kV