V250LA40CP
Артикул производителя:
V250LA40CP
Производитель/Бренд:
Hartland Controls/Littelfuse
Краткое описание:
VARISTOR 390V 10KA DISC 20MM
Производитель :
Hartland Controls/Littelfuse
Категория товара :
TVS - Varistors, MOVs
Capacitance @ Frequency :
7000 pF @ 1 MHz
Current - Surge :
10 kA
Energy :
300J
Features :
Maximum AC Volts :
250 V
Maximum DC Volts :
Mounting Type :
Through Hole
Number of Circuits :
1
Operating Temperature :
-55°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
Disc 20mm
Product Status :
Active
Varistor Voltage (Max) :
429 V
Varistor Voltage (Min) :
351 V
Varistor Voltage (Typ) :
390 V