MOV-10D820K
Артикул производителя:
MOV-10D820K
Краткое описание:
VARISTOR 82V 2.5KA DISC 10MM
Capacitance @ Frequency :
1200 pF @ 1 kHz
Current - Surge :
2.5 kA
Energy :
12J
Features :
Maximum AC Volts :
50 V
Maximum DC Volts :
65 V
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C (TA)
Package / Case :
Disc 10mm
Varistor Voltage (Max) :
90 V
Varistor Voltage (Min) :
74 V
Varistor Voltage (Typ) :
82 V