AVRM2012C560KT251M
- Артикул производителя:
- AVRM2012C560KT251M
- Краткое описание:
- AUTO. GRADE,MLV,250PF,40VDC,0805
- Capacitance @ Frequency :
- 250 pF @ 1 kHz
- Current - Surge :
- 150 A
- Energy :
- 0.3J
- Maximum DC Volts :
- 40 V
- Mounting Type :
- Surface Mount, MLCV
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 150°C (TA)
- Package / Case :
- 0805 (2012 Metric)
- Varistor Voltage (Max) :
- 61.6 V
- Varistor Voltage (Min) :
- 50.4 V
- Varistor Voltage (Typ) :
- 56 V